Přichází poslední hodiny roku a tento čas bývá spojen s více či méně bujarými oslavami. U silvestrovských oslav je vždy dostatek jídla a alkoholu. Ale následky druhý den mnohé dokáží velmi potrápit. Tady je snadná pomoc.

Začíná advent, pro mnohé nejkrásnější část roku. Nastává období, kdy se chceme více setkávat s přáteli, s rodinou, chceme více rozdávat radost. A přemýšlíme o dárcích pro své blízké. To dělá mnohým největší starost.

Ráda tvořím v kavárně. Právě sedím u kávy a paní u vedlejšího stolku ztratila hlas. Tak mi dala téma dalšího článku – bolest v krku a angína.

Z pozice své profese a ze svého zájmu zkoumat věci téměř pořád pozoruji lidi. Všímám si energie, která je kolem nich, typu chůze, držení těla, výrazu ve tváři.

Skončily prázdniny, začaly zase školní povinnosti dětem i rodičům, počasí je jako na houpačce. Krásné dny babího léta střídají dny chladné a deštivé. A to všechno jsou podmínky pro snadné nachlazení.

V poslední době se s bolestí kolen setkávám trochu častěji, než dříve. Proto jsem se rozhodla právě pro toto téma.
Příčin bolestí kolen je několik. Jako u všeho. Problém může být přímo v kloubu, mohou být přetížené úpony a svaly kolem kolene nebo může být bolest způsobená nějakým problémem v zádech, zvláště v kříži.

Když naší nejmladší dceři bylo asi 5let, mívala asi třikrát do měsíce bolesti hlavy, které vygradovaly do potřeby vyzvracet se a musela jít pak spinkat. Taková bolest hlavy u dítěte je u mě nepřijatelná, s tím jsem musela něco udělat.

V minulém článku jsme si řekli o 13 příčinách bolestí hlavy. Dneska si řekneme, jak si s nimi můžeme poradit sami nebo s pomocí terapeuta.